Eca Kombi L1 Ne Demek?

Eca kombiler; bilhassa ev hanımlarının tercihi olmaktadır. Fiyat-performans kriteri bakımından en iyisini sunmasından dolayı tercih edilen Eca kombilerin bir süre sonra sorun çıkarması normaldir. Çünkü, kullanım miktarına bağlı olarak, kombide birtakım arızalar meydana gelmektedir. Bu noktada, birçok Eca kombi kullanıcısının aklında Eca kombi L1 ne demek sorusu bulunmaktadır.

Bu sorun hakkında bilgi almak adına bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, daha detaylı bilgi almak adına Eca kombi servisi ile iletişim kurabilirsiniz.

Eca Kombi L1 Nedir?

Eca kombi L1 ne demek diye düşünenlere L1’in bir arıza kodu olduğunu söylemek gerekir. Bu sorunun aşırı ısınma sorunu olması veya tesisatta su olmadığı anlamına gelmesi söz konusudur. Bu noktada, ilk olarak, tesisattaki su basıncı kontrol edilmelidir. Su basıncının sıfır değerine yakın olduğu hallerde kombiye 1.5 bara kadar su basılmalıdır.

Bunun yanı sıra, bu işlemden sonra sorunun düzelmediği hallerde, kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Kalorifer vanalarının açık olup olmadığı konusunda emin olmak gerekir. Vanaların açık, kombi basıncının normal olduğu hallerde ise mod seçim düğmesinin reset yazan konuma çevrilmesi gerekmektedir. Bu sayede, kombiye reset atılmaktadır.

Sorunun düzelmesi adına resetleme işleminin en az birkaç kere tekrarlanması gerekir. Bu durumun ardından dahi sorun çözülmüyorsa bu sefer kesinlikle Eca kombi servisi çağrılmalıdır. Bu sayede, kesin çözüm sağlanacaktır.

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com