Eca Kombi F7

Eca kombiler sayesinde hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Bilhassa kış aylarının en vazgeçilmez ev eşyalarının başında gelen kombilerin zaman içerisinde birtakım sebeplerden dolayı arızalanması söz konusu olmaktadır. Eca kombi sahiplerinin en çok karşılaştığı hatalardan birisi Eca kombi F7 olmaktadır.

Eca Kombi F7 Nedir?

Eca kombi F7; kombinin su seviyesinin düştüğünü gösteren bir hatadır. Bu noktada, kombinin normale dönmesi için kombiye su basılmalıdır. Bu noktada, kombi servisi çağırmayıp işinizi kendiniz halletmek istiyorsanız kombinin altında bulunan mavi renkli su basma vanasının saat yönü tersi sola doğru çevrilmesi gerekmektedir. Bu işlem, kulağınıza su sesi gelene kadar devam etmelidir.

Su seviyesi; LCD ekranda 1.5 bar olana dek su basılmalıdır. Bu işlemin yapılmasının ardından mavi su doldurma vanasının saat yönü sağa doğru çevrilip sıkılması gerekmektedir. Bu sayede, kombiye su basma işlemini tamamlamış olursunuz.

Bu noktada, Eca kombi F7’nin herhangi bir arıza kodu olmadığını söylemeliyiz.

F7; bir hata kodu olmaktadır. Kombi cihazında su basıncının birin altına düştüğü zamanlarda kombi cihazı devreye girmemektedir. Bir başka deyişle, kombi çalışmamaktadır. Sonuç olarak, kombinin böyle bir hata vermesi söz konusu olmaktadır.
Kombide su kaçağı olduğu zamanlarda bu hatanın verildiğini söylemek gerekir. Petek kalorifer suyunun boşaltıldığı zamanlarda veya tesisatın herhangi bir yerinde su kaçağı olduğu hallerde söz konusu hata kodu belirmektedir.

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com