Eca Kombi F1

Eca kombi kullanmak gerçek bir ayrıcalıktır. Ancak, bu kombilerin zaman içerisinde birtakım arızalarla karşılaşması söz konusu olmaktadır. Eca kombi F1; Eca kombi kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlar arasında bulunmaktadır. Bu noktada, bahsettiğimiz kombi sorununun giderilmesi için Eca kombi servisi ile iletişim kurulması gerekmektedir.

Eca Kombi F1 Nedir?

Eca kombi F1 arızası ekranda belirirken bir yandan da kırmızı uyarı ledi de yanıp sönmektedir. Bu hatanın kalorifer devresi su sıcaklığının 105C’nin üzerinde olduğunu gösteren bir unsur olduğunu ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, aşırı ısı limit termostatı devreye girmektedir. Bu bağlamda, kombi, bloke olmaktadır.

Eca kombi F1 arızası ile karşılaşan kişilerin her şeyden önce kombi altındaki kalorifer tesisatına bağlı kalın boruların üzerindeki vanaları kontrol etmesi gerekmektedir. Vanaların kapalı olduğu hallerde vakit kaybetmeden açılması şarttır. Bu işlemin ardından kalorifer vanalarına bakılmalıdır.

Kalorifer vanalarının kapalı olduğu hallerde açılması gerekmektedir. Bu noktada, en az üç vana mutlaka açık şekilde olmalıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemlerin yapılmasına rağmen arıza hala daha devam ediyorsa cihazın açma kapama düğmesinden kapatılması gerekmektedir. Birkaç saniye beklendikten sonra kombi tekrar açılmalıdır. Arızanın halen daha devam ettiği hallerde ise devir daim pompasında veya üç yollu vanada sorun olması söz konusudur. Ayrıca, kalorifer tesisatının tıkalı olması da ihtimaller arasındadır. Bu noktada, Eca kombi servisinden yardım alınmalıdır.

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com