Eca Kombi E01

Kombiler sayesinde insanların hayatları daha kolay hale gelmektedir. Kombi satın almak isteyenlerin ilk tercihi olan Eca kombilerin zaman içerisinde bazı sorunlar yaşaması normaldir. Bu noktada, Eca kombi kullanıcılarının en çok karşılaştıkları sorunların başında Eca kombi E01 arızası gelmektedir.

Bu yazıda, Eca kombi E01 hatasının nasıl giderileceğine dair birtakım ipuçları bulabilirsiniz.

Eca Kombi E01 Hatası Nedir?

E01 arıza kodu; alev oluşmadı sorunu olarak bilinmektedir. Kombi gaz yollarında sorun olduğu hallerde söz konusu hata kodu devreye girmektedir. Bu noktada, vakit kaybetmeden, sırasıyla kombi gaz hattında bulunan vanaları kontrol etmelisiniz. Bu kontrol esnasında kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Daha iyi bir sonuç almak adına resetleme işlemi yapabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, resetleme işlemi yapılmasına rağmen söz konusu sorun devam etmektedir. Bu durumda ise bir an önce Eca kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Eca kombi E01 arızası; genellikle elektronik anakart, gaz valfi, ateşleme trafosu veya ateşleme elektrotlarında oluşan arızayı simgelemektedir. Bu sorunu çözmek adına bir kullanıcı olarak tek başınıza yapabileceğiniz işlemlerin sınırlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kombiyi tehliyeye atmamak adına Eca servisiyle iletişim kurmanız doğru bir karar olacaktır.

Eca kombi E01 hatası; genellikle ateşleme arızası olarak geçmektedir. Daire içerisinde doğalgaz olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca, doğalgaz faturasının ödenmediği durumlarda da böyle bir sorunla karşılaşmak mümkündür.

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com