Eca Kombi Çalışmıyor

Kombiler sayesinde hayatlarımızın daha kolay hale gelmesi ve yaşam alanlarımızın güzelleşmesi söz konusu olmaktadır. Kombi satın almak isteyenlerin tercihi genel olarak Eca olmaktadır. Kalitesinden dolayı herkesin tercihi olan Eca kombilerin zaman içerisinde birtakım sorunlarla karşılaşması söz konusudur. Bilhassa Eca kombi çalışmıyor sorunundan şikayet eden birçok kullanıcı bulunmaktadır.

Peki, Eca kombi neden çalışmaz?

Eca Kombinin Çalışmama Sebepleri

Eca kombi çalışmıyor şikayetinde bulunanların birden çok nedeni dikkate alması gerekmektedir. Kombinin içerisindeki su seviyesinin yetersiz olması önemli bir kombi arıza sebebidir. Bunun yanı sıra, her şeyden önce, cihazın bar seviyesinin kontrol edilmesi gerekir.

Bar seviyesi; bir barın altında ise cihaza 1.5 bara kadar su takviye edilmelidir. Su ilave etmenize rağmen sorun hala devam ediyorsa kombi servisine arıza kaydı bırakılmalıdır.

Kombinin çalışmama durumu; zannettiğinizden daha basit bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Örneğin, kombinin elektrik (açma- kapama) düğmesinin kapalı konumda olması bir sebeptir. Bunun yanı sıra, cihazın bağlı olduğu sigortanın kapalı olması yine çalışmama durumunu tetikleyen unsurlar arasında bulunmaktadır.

Aynı şekilde, gaz vanasının kapalı olmasından dolayı kombinin çalışmama ihtimali vardır.

Eca kombi çalışmıyor sorunundan şikayet edenlerin cihaza reset atması tavsiye edilmektedir. Reset atmanızın ardından kombi arızası halen daha devam ediyorsa bu sefer kesinlikle kombi servisini aramalısınız. Sonuç olarak,

Eca kombi servisi sayesinde bu sorunun temelli çözüleceğini söyleyebiliriz.

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com