ECA Kombi Devreye Girmiyor

ECA kombi devreye girmiyor sorunun başlıca nedenleri var. Dilerseniz bu nedenlere hep birlikte göz atalım.

  • Kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol ederek başlayabilirsiniz. Bunun için ocağı yakmanız yeterli olacaktır. Eğer ocak yanıyor ve kombi çalışmıyorsa, gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Gaz vanasının kapalı olduğu durumlarda bu sorunu yaşamanız gayet normal. Vanayı açık konuma getirdiğiniz takdirde sorun çözülecek ve herhangi bir şekilde servis desteği almanıza da gerek kalmayacaktır.
  • Basıncın 1.5 bar seviyesinde olup olmadığını kontrol ederek devam edelim. Eğer bu seviyenin altında ise mavi vanayı çevirerek seviyeyi ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak gayet kolay ve yine servis desteği almanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.
  • Bu adımları uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa ne yazık ki sizlerin yapabileceği bir müdahale söz konusu olmayacaktır. Bu tür durumlarda ECA servis ekibini arayabilir ve servis taleplerinizi iletebilirsiniz. En hızlı şekilde yardımcı olacak ve sorunu kısa süre içerisinde çözeceklerdir.

“ECA Kombi Devreye Girmiyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com