ECA Kombi Derece Yükselmiyor

Isıtma sağlandığı takdirde derecenin bir süre sonra düştüğünü fark edeceksiniz. Bunun bir sorun olmadığını ve normal bir durum olduğu gerçeğini kabul etmek gerekiyor. ECA kombi derece yükselmiyor başlığı altında bu bilgiyi siz değerli ürün kullanıcıları ile de paylaşmak istedik.

ECA Kombi Derece Yükselmiyor Neden?

Musluğu kapattığınızda derecenin düştüğünü fark edeceksiniz ve bazı kullanıcılar bunu da bir sorun gibi algılıyor. Az önce de ifade etmiştik, bu bir problem değil ve her kombi kullanıcısı aynı durum ile karşı karşıya gelecektir. Bunun dışında dereceyi ayarlamaya çalıştığınız anlarda ekranda herhangi bir şekilde seviye değişmiyorsa mekanik bir sorun söz konusu olabilir.

ECA servis ekiplerini aramanız çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Kombi içerisindeki herhangi bir parçada yaşanan sorun, kombiyi bütünüyle olumsuz etkiliyor. İlgili parçanın değiştirilmesi ya da onarımının yapılması ile birlikte sorun kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır. Merak etmeyin bunun için yüksek rakamlar ödemenize gerek yok ve firma bu konuda gayet ılımlı bir tavra sahip durumda.

Sıkça Sorulan Sorular

ECA kombim neden derece yükseltmiyor?

ECA kombinizin derece yükseltmemesi birden fazla nedeni olabilir. Bunlar arasında; kombinin filtrelerinin tıkanmış olması, termostatın bozulmuş olması, su basıncının düşük olması veya kombinin sıcaklık ayarlarının yanlış yapılmış olması sayılabilir.

ECA kombimde derece yükseltmek için ne yapabilirim?

ECA kombinizin derece yükseltmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Öncelikle kombinin filtrelerini temizlemek veya değiştirmek, termostatın bozuk olup olmadığını kontrol etmek, su basıncını kontrol etmek veya ayarlamak ve sıcaklık ayarlarını kontrol etmek gibi işlemler yapılabilir. Bunları yapamıyorsanız, bir kombi servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

ECA kombimde derece yükseltmek için kombinin elektrik bağlantısını kesmem gerekiyor mu?

Hayır, ECA kombinizin derece yükseltilmesi için elektrik bağlantısını kesmeniz gerekmez. Yapabileceğiniz bazı basit işlemlerle kombinin derece yükseltmesi sağlanabilir. Ancak, kombiye müdahale etmek konusunda bilgi sahibi değilseniz, bir kombi servisi çağırmak daha iyi bir seçenek olabilir.

ECA kombim neden sadece sıcak su veriyor, kaloriferlere sıcak su gitmiyor?

ECA kombiniz sadece sıcak su veriyor ancak kaloriferlere sıcak su gitmiyorsa, kombinin su basıncı düşük olabilir veya kalorifer tesisatında bir sorun olabilir. Kombinin su basıncını kontrol edin, eğer düşükse su basıncını artırmak için kombiye su takviyesi yapın. Su basıncı normal olmasına rağmen sorun devam ederse, kalorifer tesisatında bir sorun olduğundan şüphelenin ve bir kombi servisi çağırın.

ECA kombim neden çok yavaş ısınıyor?

ECA kombinizin yavaş ısınması, kombinin filtrelerinin tıkanmış olması, radyatörlerin hava almış olması, kalorifer tesisatındaki boruların kireçlenmiş olması, kombinin su basıncının düşük olması veya kombinin sıcaklık ayarlarının yanlış yapılmış olması gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu nedenlerin hepsi kombinin yavaş ısınmasına sebep olabilir.

“ECA Kombi Derece Yükselmiyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com Cozum10.com